Вибір мульти спліт системи Неокліма в Україні

Вибір мульти спліт системи Неокліма в Україні

Дата: 30.07.2018 Переглядів: 5850 Коментарі: 0

Мульти спліт система Neoclima - поняття, принцип роботи

Часто, при монтажі спліт системи користувач стикається з проблемою, коли немає можливості встановити кілька зовнішніх блоків кондиціонера на фасад будівлі.

Іноді пов'язано це з тим, що споруда, на яку необхідно встановити обладнання є пам'ятникою архітектури і відповідно, завішувати його різним обладнанням не дозволено. Або коли в принципі немає місця на два, три, чотири зовнішніх блоку, а то і бажання у власника будівлі псувати зовнішній вигляд фасаду подібним обладнанням.

Саме для виходу з таких ситуацій і були розроблені мульти спліт системи кондиціонування.

Мульти спліт система Neoclima - це один, потужний зовнішній блок, до якого можна підключити від 2 до 5 внутрішніх блоків, незалежних один від одного. А це означає, що для охолодження або обігріву кількох приміщень в будівлі не потрібно встановлювати багато зовнішніх блоків. Досить одного.

ККБ мульти спліт системи за допомогою спеціальної плати розподіляє фреон на кілька різних внутрішніх блоків. Також, можна комбінувати в одній мульти спліт системі внутрішні блоки різного типу (канальні, касетні, настінні) і різної потужності.

Як вибрати мульти спліт систему Неокліма

При підборі мульти-спліт-системи працюють ті ж принципи, що і при виборі звичайного побутового кондиціонера. Важливо знати площу приміщень, в які будуть встановлюватися внутрішні блоки, що допоможе визначитися з їх потужністю. Потім буде зрозуміло, якої потужності необхідно брати зовнішній блок.

Для кращого розуміння нижче вкажемо співвідношення потужності внутрішнього блоку до площі приміщення:

 • до 20 м.кв. - потужність 07;
 • до 25 м.кв. - потужність 09;
 • до 35 м.кв. - потужність 12;
 • до 52 м.кв. - потужність 18;
 • до 70 м.кв. - потужність 24;
 • до 80 м.кв. - потужність 30;

Мульти спліт системи - переваги і недоліки

Підбивши підсумок всьому вище написаного, хочеться більш конкретно визначити основні переваги мульти спліт системи:вибір мульти спліт системи Неокліма

 1. Низький рівень шуму при роботі обладнання - так як джерелом функціонування всієї системи є один зовнішній блок, відповідно при роботі, в порівнянні з такою же кількістю кондиціонерів, мульти система буде тихіше.
 2. Не псує зовнішній вигляд будівлі (фасад) - тим більше коли будівля є історичною цінністю, або по дизайну, проекту споруда не має багато місць під зовнішні блоки кондиціонерів.
 3. Можна комбінувати різні типи внутрішніх блоків - в невеликій кімнаті можна встановити звичайний настінний внутрішній блок, а в кімнаті з високими стелями касетний блок, що буде зручніше і ефективніше при використанні.

Звичайно не варто забувати і про недоліки мульти спліт системи:

 1. Мульти спліт система на 15-20% може бути дорожче стандартної спліт системи, так само і сама установка. Пов'язано це з тим, що в мульти системі є спеціальна плата контролю обороту лопатей і розподілу фреону, а щодо установки, як правило потрібно довші магістралі, за кожен метр якої необхідно доплачувати.
 2. Якщо зовнішній блок зламається, слід розуміти, що без прохолоди або обігріву залишиться вся будівля, так як всі внутрішні блоки працювали від одного зовнішнього. Але при своєчасному обслуговуванні кліматичної системи, діагностики переживати немає приводу.

Зв’язані статті