Що вибрати для опалення магазину - кондиціонер, електрообігрівач або теплова завіса

Що вибрати для опалення магазину - кондиціонер, електрообігрівач або теплова завіса

Дата: 19.10.2018 Переглядів: 6539 Коментарі: 0

Напередодні похолодання, варто задуматися про ефективний метод обігріву не тільки житлових будинків і квартир, а й комерційних приміщень.

Чим обігріти магазин

Взимку багато магазинів страждають від недостатньо ефективного опалення, так як через частого відкривання вхідних дверей відбуваються тепловтрати з приміщення - виходить тепле повітря і потрапляє холодне.

У такі моменти не варто забувати про працівників магазину, оскільки не досить тепле приміщення може вплинути на здоров'я людей і викликати різні простудні захворювання. І звичайно, робити покупки в холодному приміщенні, також, не комфортно.

Добре, що в наш час, альтернатива централізованого опалення як повна заміна, так і додаткове джерело тепла є в різних варіантах, але ми розглянемо тільки ті, які можна використовувати абсолютно в будь-якому приміщенні, де є електрика, це:

У даній статті ми пропонуємо розібратися, який варіант обігріти магазин буде більш ефективний.

Кондиціонер, як джерело опалення

Практично всі кондиціонери здатні працювати на обігрів. Різниця лише в тому, при якій мінусової температури його планують використовувати, оскільки в залежності від моделі, кондиціонер може працювати максимум як при -7°С, так і при -25°С. І чим більше допустима температура роботи кондиціонера на обігрів, тим, відповідно, вище його вартість.

Безумовно, кондиціонер вважається економічним і ефективним обладнанням. В середньому його ККД дорівнює 200-250%.

Також, перевагою кондиціонера є те, що корисним він буде не тільки взимку, а й улітку, оскільки спекотні дні і духоту в приміщенні, в нашому кліматі, ніхто не відміняв. Свого роду, це універсальне обладнання, здатне контролювати і створювати комфортний клімат в магазині цілий рік.

З мінусів можна виділити кілька пунктів:

Як варіант, можна встановити внутрішній блок кондиціонера над вхідними дверима, направити жалюзі вниз. В такому випадку зменшується потрапляння холодного повітря в приміщення з вулиці.

Також, на допомогу кондиціонеру можна повісити спеціальну полімерну плівку, у вигляді вертикальних смуг, в комплексі - втрати тепла або холоду значно знизяться!

Повітряна завіса - як обігрівач

Розглянемо інший спосіб зберегти тепло або обігріти комерційне приміщення - повітряна (теплова) завіса. Даний метод ідеально підійде, якщо питання стоїть тільки щодо тепла.

Повітряна завіса блокує потрапляння холодного повітря і виходу теплого, таким чином, при частому відкриванні вхідних дверей, температура в приміщенні не буде змінюватися. Теплова завіса встановлюється над вхідними дверима, а потік, що випускається нею повітря спрямований вниз, тим самим, створює "повітряну стінку", яка відокремлює приміщення від зовнішнього середовища, як двері. Залежно від типу, повітряні завіси поділяються на:

  • без нагріву (створює повітряним потоком перегородку зовнішнього і внутрішнього середовища);
  • з електричним нагрівом (крім запобігання тепловтрати, здійснює нагрів повітря в приміщенні за допомогою ТЕНa или СТІЧа);
  • з водяним нагрівом (вважається обладнанням складніше, ніж попередні дві, оскільки з'єднується ще з трубами водопостачання).

Найпопулярнішою серед користувачів вважається повітряна завіса з електричним нагрівом, оскільки для підключення їй потрібно тільки електромережу, а працювати може в двох режимах - з нагріванням і без.

Електричні конвектори

Напевно найпростіший і дорогий метод опалення приміщення - це електрообігрівач.

Чому простий?

Тому що саме устаткування елементарно в дії. А дорогою, тому що ККД дорівнює споживанню електрики. Тобто, для того, що б зробити 2 кВт тепла, конвектору необхідно 2 кВт енергії.

Складно назвати таке обладнання економічним. Зате досить зручне і мобільне. Використовувати можна в будь-якому місці, де є розетка, встановлюється як на стіну, так і на ніжки (коліщатка).

Такий тип обігріву магазину і приміщення в цілому, скоріше можна назвати - додатковий. Використовувати його як основне, постійне джерело обігріву дорого і не особливо ефективно.