
Як і скільки коштує встановити кондиціонер спліт систему в Україні
Після придбання кондиціонера, перше з чим стикається споживач - це його монтаж. Дана стаття допоможе розібратися в установці побутової спліт системи, вартості такої послуги і можливо, навчить самостійно здійснювати монтаж, дотримуючись основних принципів і правил. В англійській мові "split" перекладається "тріщина", але такий переклад не зовсім підходить до значення спліт системи кондиціонера, тому слід перекладати як "поділ", так як обладнання має два окремі блоки:
- зовнішній блок;
- внутрішній блок.
Враховуючи, що монтаж кондиціонера, послуга не дешева, тому буде корисно розібратися і знати, яким чином можливо зробити установку самостійно.
Як встановити кондиціонер

Монтаж кондиціонера, в квартирі або будинку слід проводити під час ремонту, так як часто потрібно виконувати роботи з монтування електропроводки. Відповідно, якщо оздоблювальні роботи стін вже завершені, необхідні будуть повторні роботи з усуненню слідів проведення кабеля електроживлення.
Встановити кондиціонер самостійно
Отже, для більш вірної самостійної установки спліт системи, слід, в першу чергу, розібратися в принципах роботи пристрою. Побутова система кондиціонування складається з зовнішнього і внутрішнього блоків, з'єднаних між собою електродротами і мідними трубами. А для запобігання втрати тепла, трубки повинні бути в термоізоляції. У блоках встановлені теплообмінники, замкнуті системи повністю герметичні, заповнені вони фреоном (холодоагент). Компресор, що знаходиться в зовнішньому блоці, стискає фреон, перетворюючи його в рідкий стан. Під час цього, конденсатор (теплообмінник) нагрівається, випускаючи тепло на вулицю. Вентилятор, встановлений в зовнішньому блоці, забезпечує ефективне охолодження. Холодна рідина по трубі переводить у внутрішній блок (випарник), де з рідкого стану перетворюється в газ. Таке перетворення фреону з рідкого в газоподібний стан супроводжується сильним охолодженням у внутрішньому блоці. Повітря, з приміщення, проганяється вентилятором через внутрішній блок, теплообмінник охолоджується і видувається назад. Завдяки такому процесу утворюється конденсат, який за допомогою пластикового дренажу відводиться назовні. Монтаж спліт системи необхідно проводити в наступній послідовності:
- визначити місце для встановлення внутрішнього блоку;
- укласти/замінити електромережу;
- встановити зовнішній блок;
- виконати в стіні отвір для труб;
- прокласти трубопровід;
- підключити електропостачання між блоками;
- перевірити герметичність кондиціонера;
- завакуумувати систему;
- наповнити систему;
- підключити електромережу;
- провести тестування спліт системи (запустити);
- ізолювати міжблочні джгути;
Все це описано коротко. Звичайно, слід більш уважно і детально підійти до розбору даної теми, так як в подальшому, саме від установки, залежить якість роботи і довговічність кондиціонера інверторного чи неінверторного типу.А задля уникнення поломки при встановленні спліт системи, рекомендується звернеться до кваліфікованих монтажників кліматичного обладнання, так як самостійна установка, без необхідного обладнання та навичок не завжди проходить надійно.
Скільки коштує установка кондиціонера
На сьогоднішній день по Києву монтаж кондиціонера, в середньому обійдеться:
- 7-9 BTU - 1600 грн.;
- 12 BTU - 1700 грн.;
- 18 BTU - 2000 грн.;
- 24 BTU - 2800 грн.
за умови, стандартної довжини магістралі (до 3 м.).