Чи може бути кондиціонер шкідливим для людини. Застуда, алергія від кондиціонера

Чи може бути кондиціонер шкідливим для людини. Застуда, алергія від кондиціонера

Дата: 28.03.2019 Переглядів: 11865 Коментарі: 0

З часів, коли кондиціонери щільно увійшли в життя людини, існує вічне питання - "Чи можна захворіти від кондиціонера?" та "Чи існує алергія на кондиціонер?".

На подібну тему написано безліч статей, міркувань. Ми також, хочемо в черговий раз поговорити на цю тему.

Раніше розбирали питання впливу кондиціонера на дитину - "Кондиціонер і дитина. Користь, шкода і правила використання".

Чи можна застудитися використовуючи кондиціонер

Весна - період, коли все навколо оживає і всі ми налаштовуємося на теплу, сонячну погоду після зимових морозів.

А також, це період, коли варто подумати і про кондиціонер, тому що вони створюють комфортний мікроклімат в приміщенні (будинок, квартира, офіс), а саме влітку це буде необхідно.

Разом з цим, часто виникає питання, чи можна захворіти від кондиціонера. Такі випадки дійсно зустрічаються. Особливо частіше з дітьми.

Але чому так відбувається, розберемося по порядку нижче.

Великі і різкі перепади температури, як причина різних простудних захворювань

Стандартна мінімальна температура в режимі охолодження, яку можна виставити на кондиціонері - це +16°С. А влітку на вулиці, як правило температура доходить до +25°С +30°С.

І однією з найпоширеніших помилок користувачів, це при +25°С на вулиці, налаштовувати кондиціонера на +16°С. З метою швидкого та ефективного охолодження приміщення.

І саме це є головне помилкою, оскільки саме такий, різкий і великий перепад температур викликає різні простудні захворювання. Потрапити з задушливій, спекотної вулиці, в прохолодне приміщення, де різниця температур близько 10°С або 15°С - для організму стрес.

Оптимальна різниця температур для людини - від 5°С до 7°С. Тобто, якщо на вулиці +28°С, то в приміщенні повинно бути +21°С або +23°С.

Алергія на кондиціонер - причини і як з цим боротися

В першу чергу, хотіли б уточнити - алергії на кондиціонер не буває.

Випадки алергічних реакцій при роботі кондиціонера можуть бути викликані з певних причин, таким як:

  1. Сперте повітря - важливо, приміщення провітрювати, так як принцип роботи кондиціонера полягає в охолодженні того повітря, який в приміщенні, а відповідно весь той пил, бактерії нікуди не діваються. Вони просто циркулюють по кімнаті.
  2. Сухе повітря - як відомо, кондиціонер сушить повітря. Для людини, оптимальною вологістю повітря, є 60%. Ідеальним варіантом буде робота кондиціонера разом з зволожувачем повітря.
  3. Вплив різкого перепаду температури - як уже говорилося вище, не варто допускати різкої і великої різниці в температурах. Охолодження має бути поступовим.
  4. Чистка кондиціонера - за час роботи на деталях обладнання збирається бруд з повітря. Відповідно, якщо кондиціонер не чистити, з часом усередині нього буде утворюватися цвіль, грибок та інші шкідливі алергени і мікроби. І при роботі все це буде потрапляти в повітря в кімнаті.

Чи небезпечний кондиціонер для людини - підведемо підсумки

Після всього вище сказаного, можна зробити висновок, що кондиціонер, як обладнання, абсолютно безпечний для людини і дітей в цілому.

Шкоду несе: неправильна експлуатація устаткування і бруд, яка збирається в ньому при роботі, якщо його не чистити належним чином.

Якщо ж своєчасно проводити обслуговування кондиціонера і дотримуватися певні рекомендації по його використанню, то він стане хорошим помічником при жаркій або холодній температурі, так як інверторні спліт системи можуть не тільки охолоджувати, але і обігрівати приміщення, якщо це необхідно.

А як правильно обслуговувати кондиционер, можна ознайомитись с цій статті - "Коли, навіщо і як чистити кондиціонер?"

А компанія Neoclima, із задоволенням допоможе Вам правильно підібрати і купити кондиціонер для дому, квартири, офісу.

Зв’язані товари