Режим обігріву в кондиціонері - Кондиціонер в режимі обігріву

Режим обігріву в кондиціонері - Кондиціонер в режимі обігріву

Дата: 21.01.2021 Переглядів: 16224 Коментарі: 0

Кліматичне обладнання активно набирає обертів беручи участь в життєдіяльності людства. Останнім часом складно собі уявити будинок, квартиру, офіс, складське приміщення, виробництво без кондиціонера або будь-якого іншого пристрою, що регулює температуру та решту показників всередині. Популярності набирає і обігрів кондиціонером як основне або додаткове джерело тепла.

Кондиціонер з функцією обігріву

Побутовий кондиціонер давно перестав бути однозадачним, на сьогодні - це універсальний прилад, що виконує ті чи інші функції щодо якості повітря і його температурного режиму. Це може бути охолодження, обігрів, осушення, очищення, різноманітні датчики і таймери. Обігрів в кондиціонері не залишився без уваги і все частіше використовується в якості додаткового або основного нагріву приміщення в міжсезоння, взимку, не рідше, ніж охолодження влітку. Нагрівання відбувається наступним чином: фреон (у вигляді газу) подається в компресор, де нагрівається, при цьому стискається і в гарячому стані переходить в конденсатор, стає рідким. Паралельно починається процес охолодження фреону, після чого виділяється тепло. Далі холодоагент у випарник, де знову перетворюється в газ, віддає холод і бере тепло з приміщення. Процес повторюється.

Обігрів кондиціонером взимку

Перш ніж використовувати кондиціонер режим обігріву або задаватися метою його придбання для таких завдань, давайте докладніше розберемося в їх видах і можливостях. Неінверторні та інверторні - основні критерії їх відмінності. Неінверторні спліт системи, з технічного боку, дозволяється використовувати на обігрів до мінус 7 С морозу. Включивши його при температурах нижче, є загроза виникнення непоправних наслідків.

Інверторними кондиціонерами дозволяється користуватися при температурі до мінус 15 ° С морозу. Якщо придбати до кондиціонера «зимовий комплект» (підігрів картера; підігрів дренажу; термостат; регулятор оборотів вентилятора) можна вийти на робочі температури в межах 30 С морозу - обігрів в кондиціонері.

Кондиціонер в режимі обігріву відключається

Функція обігріву в кондиціонері в більшості спліт системах автоматично активує режим розмороження зовнішнього блоку. Датчик контролю температури теплообмінника передає сигнал системі управління кондиціонером, коли на зовнішньому блоці утворюється шар льоду. Під час розморожування спліт система на якийсь час затихає і може здаватися, що не функціонує належним чином, зламалася. Однак, це не так - кондиціонер починає працювати на охолодження, але вентилятор відключається і повітря в приміщення не подається, а теплообмінник при цьому розігрівається і позбавляється від льоду. Через деякий час відновлює свою роботу в режим обігріву кондиціонера. Якщо ви помітили, що нагрів так і не почався протягом тривалого часу, рекомендується звернутися в сервісний центр.

Що робити якщо не включається режим обігріву на кондиціонері

Звичайно є й інші причини чому кондиціонер не включає режим обігріву. Одні можна вирішити самостійно, інші тільки через звернення до фахівців.

Розгляньмо основні та найпоширеніші:

  1. Включилася функція розморожування зовнішнього блоку (причина, яку ми описували вище). Потрібно дати кондиціонеру хвилин 15-20;
  2. Забруднення фільтрів або засмічення теплообмінників;
  3. Використання кондиціонера при неприпустимій нормі температурного режиму - на вулиці температура повітря вище/нижче тієї, при якій кондиціонер може працювати;
  4. Потрібно дозаправити фреон;
  5. Вийшли з ладу: компресор, чотирьохходовий клапан, вентилятор, датчики і т.д.

Мобільний кондиціонер з функцією обігріву

Режим обігріву кондиціонером можливий і за допомогою мобільного кондиціонера. Це дуже зручно шляхом його переміщення з кімнати в кімнату. Обігрів відбувається з використанням компресора. Ефективність такого нагріву вище приблизно в 2,5 рази в порівнянні з приладами оснащеними ТЕНами.

І все ж, не рекомендується застосовувати кондиціонер в режимі обігріву як основне джерело тепла. Оскільки житлові приміщення, офіси або будь-які інші, де має бути комфортна плюсова температура на постійній основі, обігрівати кондиціонером не вигідно і не раціонально. В інших випадках потрібно розглядати індивідуально і бажано через кваліфікованого фахівця.

Зв’язані товари

Зв’язані статті

Коментарі

Написати коментар