Вибір найоптимальнішого варіанта кондиціонера для квартири і будинки?

Вибір найоптимальнішого варіанта кондиціонера для квартири і будинки?

Дата: 16.05.2018 Переглядів: 8152 Коментарі: 0

Напевно найбільш часто задається питання при покупці кондиціонера, це "Як правильно вибрати кондиціонер для квартири?".

Як правильно вибрати кондиціонер в квартиру?

Але ж правда, на сьогоднішній день на ринку досить широкий асортимент вибору кондиціонерів, починаючи від кольору, закінчуючи технічними характеристиками. І якщо з дизайном користувачеві визначитися буде легко, то з внутрішніми характеристиками не так все просто. А до вибору кондиціонера слід підійти відповідально, так як це впливає на комфорт клімату в квартирі при подальшому його використанні і коректність його роботи в цілому. На які критерії варто звертати увагу, роблячи вибір кондиціонера для квартири.

Як вибрати кондиціонер в квартиру

Як підібрати кондиціонер по параметрам:

 1. Площа і об'єм приміщення - так як кожен кондиціонер розрахований на певну територію;
 2. Планування квартир;
 3. Розташування квартири - як сильно квартира нагрівається за день від сонця в спекотний ясний день, та й в цілому, сонячна сторона чи ні, тому що це теж дає певну кількість кВт тепла, з яким кондиціонеру потрібно буде справлятися;
 4. Кількість людей в приміщенні - як відомо, людина так само виробляє тепло (приблизно 40 Вт);

Знаючи всі ці параметри, буде не складно підібрати кондиціонер, але тільки, на його потужності. Як відомо, крім охолодження, сучасні кондиціонери мають ряд інших можливостей, таких як:

 • фільтрація повітря;
 • іонізація;
 • осушення або зволоження;
 • заряд повітря певними вітамінами та корисними для організму людини мікроелементами і т.д.
вибір кондиціонера в будинку від Неокліма

Відповідно чим більше можливостей у кліматичного обладнання, тим дорожче його вартість, але в такому випадку комфорт і якість мікроклімату буде вище. Як правило, потужність кондиціонера позначається в показнику BTU/м.кв.

Як підібрати кондиціонер за площею приміщення:

 • 7BTU - до 20 м.кв.;
 • 9BTU - до 25 м.кв.;
 • 12BTU - до 35 м.кв.;
 • 18BTU - до 52 м.кв.;
 • 24BTU - до 70 м.кв.;
 • 30BTU - до 80 м.кв..

Але з огляду на всі, вище згадані критерії, рекомендується вибирати кондиціонер з запасом потужності, так як в квартирі загальною площею 35кв.м. можуть бути стінні перегородки, працювати кілька великої і малої побутової техніки, яка так само виробляє тепло і знаходитися кілька людей, в такому випадку зі спліт-системою в 12BTU буде не досить комфортно і є сенс розглянути кондиціонер потужніше. Бувають випадки, коли немає можливості встановити стандартну спліт-систему, по ряду певних ситуацій, тоді компанія Neoclima пропонує варіант мобільного кондиціонера, монтаж якого не вимагає спеціальних навичок і устаткування, а так само його легко відключити і переставити в інше місце при необхідності.

Як вибрати кондиціонер для дому?

Розглянемо, чим відрізняється вибір кондиціонера для будинку від вибір кондиціонера для квартири. При підборі системи кондиціонування в будинок слід керуватися тими ж показниками, як і при виборі кондиціонера в квартиру, але з будинком відкриваються різні варіанти і можливості установки, а також, як правило, сама площа приміщення більше і часто одного, нехай навіть і потужного кондиціонера, може бути не досить. Для створення комфортного мікроклімату. У таких випадках виходом може бути, що б не встановлювати кілька кондиціонерів, мульти-спліт-система, коли декілька внутрішніх, незалежних блоків можна підключити до одного зовнішнього блоку. Вельми поширена думка про те, що одна мульти-спліт-система на 2 внутрішніх блоку обійдеться дешевше, ніж дві окремі спліт системи тієї ж марки ідентичною потужності, обґрунтовуючи це тим, що зовнішній блок всього 1. Але це не так, вартість, як правило, мульти-спліт-систем дорівнює традиційному кондиціонеру, а може бути навіть і вище.

выбор мульти-сплит-системы для дома

Чому так?:
 • система складніше у виробництві, завдяки функції поділу фреону;
 • зовнішній блок має таку кількість фреону і площа теплообмінників така, скільки необхідно для вироблення заданого рівня тепла, відповідно зі звичайною спліт системою, на мульти, матеріалів йде більше;
 • збільшений ресурс компонентів зовнішнього блоку (вентилятор, компресор), т. к. при роботі одного внутрішнього блоку, при декількох виключених, клапана, вентилятор і компресор працюють;
 • монтаж може обійтися дорожче, так як при установці, може потребувати додаткових метрів магістралі.
Правильный выбор кондиционера в квартиру или дом

Такий варіант, нехай навіть і дорожче на 10-20% добре підійде, коли немає можливості або бажання псувати фасад компресорно конденсаторними блоками, так і саме обслуговування на майбутнє буде дешевше, тому що дозаправка фреону і чистка потрібна тільки одного зовнішнього блоку і якщо будинок заселений постійно, а якщо розглянути варіант дачі, коли необхідність в кондиціонері е в певний період в році, і решту часу в будинку нікого немає - ідеальним рішенням буде переносний, мобільний кондиціонер.

У чому перевага переносного кондиціонера для будинку?:

 1. він не вимагає монтажу - включити його можна в будь-якій кімнаті, де є вікно;
 2. на зимовий період або в моменти, коли будинок не заселений, його можна відключити і забрати з собою;

Підіб'ємо підсумок вибору кондиціонера для квартири/будинку.

Як відомо, вже давно не розкіш, наявність кондиціонера в квартирі або будинку, але питання правильного і відповідного вибора кондиціонера для установки відкритий до сих пір.Виходячи з вищенаведеного, основним параметром підбору обладнання залишається його потужність, яка на пряму залежить від площі приміщення. Сподіваємося, що дана стаття посприяє зробити правильний вибір при покупці кондиціонера в будинок/квартиру, а офіційний магазин Neoclima в Україні допоможе в придбанні.