Коли, навіщо і як чистити кондиціонер?

Коли, навіщо і як чистити кондиціонер?

Дата: 14.06.2018 Переглядів: 37844 Коментарі: 0

Кондиціонер призначений для створення комфортного клімату в приміщенні, що допомагає людині пережити спекотний або холодний період, сезон. Але, як і багато пристроїв, не тільки промислові кондиціонери, алей й побутові спліт системи кондиціонування потребують певного догляду і обслуговування, для стабільної, якісної роботи. В іншому випадку є ймовірність поломки або, що гірше, негативного впливу на самопочуття і здоров'я людини. Організації, які займаються монтажем кондиціонерів, найчастіше надають послуги і по обслуговуванню такого обладнання.

Не в якому разі не варто розцінювати це як привід заробити на вас гроші, а реальну необхідність як для користувача, так і для самої системи кондиціонування.

І як вже сказано вище, якщо своєчасно не проводити діагностику і мийку, це скоротить термін служби кондиціонера і може збільшити споживання електроенергії, не кажучи вже про загрозу для здоров'я. Фахівців з сервісного центру рекомендується викликати 1-2 рази на рік.

Догляд за кондиціонером

Чи можливо і як правильно самому почистити кондиціонер?

Відповідь на дане питання не однозначна: і так, і ні. Безумовно поверхнево почистити фільтр кондиціонера і помити внутрішній блок можна без проблем, протерти від пилу - цей процес не складний:

  1. Відключити кондиціонер з розетки;
  2. Відкрити кришку внутрішнього блоку;
  3. Дістати фільтр, очистіть його пилососом, після промити водою;
  4. Протерти пил у внутрішньому блоці;
  5. Сухі фільтри акуратно поставте на місце.

Але це лише поверхня айсберга, так як основну очистку спліт системи потрібно проводити за допомогою спеціального обладнання. І в цілому, весь комплекс складно назвати 'чищенням', швидше це, і чистка, і діагностика, і профілактика.

Що станеться, якщо не проводити чистку і діагностику кондиціонера?

На жаль, часто зустрічається думка:"Навіщо чистити кондиціонер, якщо він і так добре працює?". Але, важливо розуміти, що через фільтри і систему в цілому пропускається повітря, яке містить в собі пил, бактерії, різні мікроорганізми, що, відповідно, залишаються на деталях кондиціонерів, якщо не проводити очистку. А з часом, чим більше всередині пристрою накопичується таких шкідливих часток, то кондиціонер, замість того, що б очищати повітря, буде з більшою концентрацією його забруднювати. Крім вище сказаного збір пилу всередині пристрою призводить до його перегрівання, що може привести до поломки кондиціонера інверторного чи неінверторного типу, а також збільшити споживання електроенергії. Тому, термін служби і якість роботи пристрою, а також здоров'я оточуючих залежить від того, як часто чистити кондиціонер.

Як часто чистити кондиціонер?

Відповідь на питання "Як часто потрібно чистити кондиціонер?" повністю залежить від того, як часто, інтенсивно використовується спліт система та рівня забрудненості повітря. Здебільшого, чистка кондиціонера в домашніх умовах, повинна виконуватися раз на місяць або по мірі забруднення фільтрів у внутрішньому блоці. Але не слід забувати і про зовнішній блок. Можливо є необхідність в прочищення радіатора, лопатей, дренажного трубопроводу і теплообмінників. Але вже це завдання слід довірити фахівцям з сервісного центру, так як самостійно таку роботу без спеціальних навичок, знань і обладнання проводити не рекомендується і складно.

Обслуговування кондиціонерів

Розглянемо коротко, як проходить технічне обслуговування спліт систем і чистка:

  • діагностіка - перш ніж почати роботу, необхідно провести діагностику вашого інверторного чи неінверторного кондиціонера, фахівець розбирає внутрішній блок, перевіряє всі з'єднання проводів, труб і проводить попередній огляд;
  • чистка турбіни внутрішнього блоку - така дія проводиться за допомогою парового пристрою при температурі 120°C, і для повного знищення та видалення бактерій, мікроорганізмів наноситься спеціальний антибактеріальний засіб;
  • прочищення/продув дренажної системи - що б кондиціонер не протік в кімнату, майстер продуває відведення для зливу конденсату назовні;
  • чистка зовнішнього блоку - спеціальним, професійним обладнанням під великим тиском води, майстер прочищає теплообмінник зовнішнього блоку. Забруднений теплообмінник може бути причиною падіння продуктивності спліт системи або мульти-спліт системи;
  • перевірка тиску фреону - така дія відбувається за допомогою спеціального обладнання і при необхідності фахівець проведе дозаправку фреону;
  • тестування робочих характеристик - і в завершенні, фахівець перевіряє і переконується в коректній роботі кондиціонера після виконаних дій.

Чистка, ремонт, технічне обслуговування кондиціонера - Київ (Україна)

В обслуговуванні спліт системи або кліматичного обладнання Неокліма Вам допоможуть наші авторизовані сервісні центри, які працюють практично по всій території України (Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро і т.д.). Дізнатися контакти та адресу можна по телефону 0-800-50-70-25. Важливо пам'ятати, що для якісної роботи кондиціонера, тривалого терміну експлуатації і гарного самопочуття, необхідно періодично обов'язково звертатися до фахівців з обслуговування подібного обладнання. В іншому випадку наслідки можуть бути негативними в усіх сенсах.

Зв’язані статті